Når du skal fortelle verden utenfor døren din noe nytt, gi Munn-til-Munn effekten et skikkelig dytt ved å «lekke» nyheten til dine tilhengere aller først.
Husk at det gir tilhengerne dine øket status i omgangskretsen sin dersom de kan komme med noe som ingen andre vet eller kjenner til om foretaket ditt.
I mange år fikk jeg førstehånds informasjon om hvilke artister som var påtenkt til det kommende års Skagen Festival. Det ga meg en enestående posisjon i «Skagen-gjengen» som jeg er en del av, og «alle» kom til meg for å forhøre seg om siste nytt om nye artister som var booket til neste års festival. På en måte gikk jeg rundt som Skagen-festival-eksperten. Og jeg passet jo på i den tiden alltid å ikle meg t-skjorten fra festivalen. På den måten personifiserte jeg festivalen i og utenfor min egen omgangskrets, og mange fra min hjemby reiste ned til festivalen fordi de syntes det hørtes ut som en koselig festival med masser av flott musikk.
Når ting er nytt, friskt og usett, er det naturlig nok også ganske bemerkelsesverdig. Og som alt annet som er bemerkelsesverdig kan man ikke vente med å få fortalt det til venner og bekjente.
Husk at når ting står i alle hyller og vises i alle annonser, er det ikke noe nytt å fortelle. Derfor er det særdeles viktig å la nyheter lekke til tilhengerne dine aller først.
Legg igjen en kommentar