Hva i all verden har forelskelse å bety for Munn-til-Munn? ALT !!! Forelskelse er den mektigste kraften i markedsføring – og det er denne kraften som driver alle de store og mektige selskaper.
Noe idéer du kan bruke:
- Å være nyforelsket er spennende
All forelskelse starter med å være nyforelsket. Det er den første gangen du lekte deg med en iPhone eller bestilte musikk fra Play.com . Disse «første-øyeblikks-oppdagelser» er din beste mulighet til å skape Munn-til-Munn. Din jobb er å gjøre to ting: 1) Vær sikker på at disse første øyeblikks opplevelser med produktet ditt er utrolige. Og 2) Sørg for å gjøre det enkelt å kunne fortelle venner om opplevelsene. - Forelskelse krever romantikk
En selvtilfreds og en rolig forelskelse er ikke akkurat det som fører til Munn-til-Munn. For å få folk til å snakke trenger du romantikk. Det kan være en fantastisk ny oppgradering, en spennende kundeopplevelse, eller en fantastiske hendelse spesielt for dem. Romantikk – dramatiske og ekstraordinære øyeblikk – er det som gjør en stille og rolig forelskelse om til «Vi-forteller-det-til-all-Forelskelse» - En såret elsker snakker mest
Ingen snakker mer til venner enn en som er blitt hånet eller såret. Alt som kreves for få ødelegge forholdet til dine største og beste fans er å slippe en elendig oppgradering, ta mange snarveier eller brenne dem med en kampanje som ignorerer de lojale fansene for å få flere nye kunder. Så om du trodde de snakket om deg så lenge de var fans, vent å se hva som skjer når du har satt omdømme til fansen i fare.
Legg igjen en kommentar